ISOKOR Cleaner Fasada – do czyszczenia i mycia elewacji

Właściciele budynków często mają problem z elewacjami. Po pierwsze kłopot sprawiają brudzące się ściany. Kurz, błoto, sól drogowa a także zabrudzenia organiczne takie jak pleśń czy porosty ma zewnętrznych ścianach są głównymi problemami. Dodatkowo w pory w ścianach wnika woda, która następnie przy niskich temperaturach zwłaszcza nocą, zwiększa swoją objętość podczas zamarzania. Taki proces może prowadzić do pękania ścian. Wilgoć która przedostaje się do wewnątrz może prowadzić do powstawania grzyba także na ścianach w pokojach, łazienkach a nawet w szafach.

Taka sytuacja prowadzi nie tylko do nieestetycznego wyglądu ale również do wielu chorób mieszkańców budynku. Wśród zagrożeń na które narażone są osoby przebywające i oddychające w zagrzybionym pomieszczeniu jest ogólne osłabienie organizmu, bóle głowy, zapalenie oskrzeli i płuc a także zwiększone ryzyko zachorowania na raka. To tylko niektóre ze skutków przebywania w takim otoczeniu. Aby uniknąć szpecącego i niezdrowego występowania zielonych lub czarnych osadów na ścianach należy zaimpregnować elewację. Do tego celu mamy dostępne lakiery i impregnaty. Te pierwsze na obrabianej powierzchni tworzą widoczną gołym okiem warstwę, więc ingerują w wygląd budynku. Dodatkowo, co może być nie do zaakceptowania – ograniczają paroprzepuszczalność. Natomiast impregnaty, nie zmieniają wyglądu, ponieważ wnikają w pory, sprawiają, ze powierzchnia nie wchłania wody, ale nie blokują przy tym przepuszczalności dla pary wodnej. Ściany w takim wypadku mogą „oddychać” więc wilgoć nie powinna gromadzić się wewnątrz budynku. Chronią ściany z zewnątrz blokując wnikanie wody w pory i pękanie ścian przez jej zamarzanie. Dodatkowo zmniejszają przyczepność brudu. Aby wyczyścić zaimpregnowaną ścianę wystarczy spłukać ją czystą wodą, a zanieczyszczenia spłyną wraz z nią. Impregnat zapobiegnie również powstawaniu zabrudzeń organicznych, ponieważ zajmuje przestrzeń, którą mogłyby opanować porosty i pleśń.

A co jeśli mamy już zielone osady i brudny dom?
W takiej sytuacji zanim zabierzemy się do impregnacji musimy usunąć zabrudzenia, w tym również te organiczne. Doskonale do tego nada się ekologiczny, biobójczy płyn czyszczący. Skutecznie wyczyści elewacje i przygotuje ją do zabezpieczenia impregnatem.

Najlepszym zestawem do czyszczenia i impregnacji elewacji budynków są:

  1. Isokor Building – impregnat

  2. Isokor Cleaner Facade – środek czyszczący

Z takim pakietem łatwo i szybko wyczyścisz swój dom!

Produkty można zakupić w sklepie internetowym efektlotosu.pl

Artykuły dekarskie

Warunki atmosferyczne wpływające na konstrukcje dachu.
Okazuje się także, że na konstrukcję dachu bezpośrednio...
Dachówki
Dach jest nie tylko wizytówką naszego domu, ale...