Jakie są zalety blachodachówki?

Wykończenie w postaci dachu jest niezwykle ważne. Spełnia on funkcje nie tylko ochronne, ale także estetyczne. Coraz bardziej popularna jest także blachodachówka. Jakie są zalety blachodachówki?


Istotną zaletą blachodachówki jest przede wszystkim to, ze nie nasiąka ona wodą a jej waga jest stała, ciężar nie zmiana się pod wpływem czynników atmosferycznych. Wielu ceni ja za to, ze jest odporna na zniszczenia takie jak korozja czy zarysowania, dzięki czemu ich powłoka czy kolor nie ulegają przez długi okres czasu żadnej zmianie. Możliwe jest to dzięki zabezpieczeniu zewnętrznej części rdzenia wykonanego z ocynkowanej stalowej blachy powłoką ze sztucznego tworzywa. Często zabezpiecza się także wierzchnią stronę, aby przedłużyć jakość blachodachówki.


Blacha pod wpływem temperatury zwiększa i rozszerza się dlatego w bardzo ważnym istotnym elementem jest tu także montaż pokrycia. Producenci na blachodachówkę udzielają różnej gwarancji, zwykle na okres 10-12 lat zaś ich trwałość ocenia się na 25-70 lat w zależności od ich jakości, producenta oraz materiałów z których została wykonana.


Blachodachówka świetnie sprawdzi się na dachach nieskomplikowanych, prostych o dużych powierzeniach, gdzie jej montaż trwa krótko, jest prosty a liczba odpadów niewielka.


Porady dekarskie

Co wiemy o dachówkach cementowych?
Dach jest niezwykle ważnym elementem w wykończeniu każdego...
Od jakich czynników zależy stopień nachylenia dachu?
Wielu z nas zadaje sobie pytanie od jakich...
Dach namiotowy i jego zalety ?
Dach namiotowy zwany także stożkowym miał swoje zastosowanie...
Czym wyróżnia się dach czterospadowy ?
Dach pełni dwie funkcje, chroni budynek przez wpływem...