Dachówki

Dach jest nie tylko wizytówką naszego domu, ale także ochrania go przed złymi warunkami atmosferycznymi i nadaje mu specyficznego charakteru i estetycznego wyglądu. Niezwykle popularne są od wielu lat dachówki. Dlaczego?


Przede wszystkim niezwykłą zaletą dachówek jest to, że są wytrzymałe i twarde, nie ulegną zniszczeniu ani uszkodzeniu pod ciężarem śniegu. Najcieńsze i najtańsze są karpiówki, które pomimo że są dość kruche tworzą mocną i stabilną pokrywę dachu. Pomimo że wchłaniają wodę nie stanowią żadnej szkody dla pokrycia dachowego. Ważne aby każda dachówka pokryta została specjalną nawierzchnią chroniącą, dzięki czemu będą bardziej odporne na mróz, deszcz, śnieg a ponadto odporniejsze na zniszczenia, uszkodzenia. Producenci na dachówki udzielają od 20 do 50 lat w zależności od rodzaju materiału który został użyty do ich produkcji oraz samej jakości. Szacuje się że trwałość dachówek wynosi nawet ponad sto lat a najlepszym dowodem tego są dachy zabytkowych budynków.


Kolejnym ważnym atutem dachówek jest ich duży wybór: możemy nabyć te zakładkowe, estetyczne karpiówki, eleganckie mnich-mniszka, tradycyjne esówki itd.

Artykuły dekarskie

Warunki atmosferyczne wpływające na konstrukcje dachu.
Okazuje się także, że na konstrukcję dachu bezpośrednio...
ISOKOR Cleaner Fasada - do czyszczenia i mycia elewacji
Właściciele budynków często mają problem z elewacjami. Po...